czwartek, 27 września 2012

Miętowa szkatułka ;P Kobiecy prezent ;)

Witam^^
Ostatnio trochę mam wolnego, więc nadrabiam zaległości w decupage eksperymentując z różnymi innymi wynalazkami:) 
Dziś pokażę Wam jak robiłam ostatnią miętową szkatułkę. (Mam fazę na ozdobne cukierkowe pudełka ;) Właściwie jest to bardziej pokaz niż tutorial , bo znając podstawy decu, każda sama będzie potrafiła wykonać podobne ozdobne pudełka . No ale do dzieła!

1.Potrzebne materiały: szkatułka, ładny papier scrapbook-owy, papierki do decoupage z dziewczynami, farba akrylowa biała, biała platyna (podstawa programu;), zielona
dziewczynki kartonowe (te akurat mam z wycinanki) i taśma ozdobna
no i oczywiście pędzle, klej/lakier, woda


2.Całą szkatułkę (oprócz wnętrza i góry) malujemy najpierw na biało. Potem górne brzegi białą platyną(daje śliczny połysk)
Dolne boki szkatułki malujemy potem na miętowo- ja uzyskałam ten kolor mieszając odrobinę zieleni z białą platyną, dzięki temu moja mięta też ma połysk.

Wnętrze pudełka pomalowałam miętą ale już zwykłą czyli mieszanką zieleni z bielą;)3.Tak wygląda gotowa pomalowana szkatułka, i można zabierać się za zdobienie.

Na góre przykleiłam papier (przedtem namoczyłam go chwilę w wodzie, żeby lepiej chłonął klej).
Przykleiłam vicolem  na górę szkatułki a potem zamalowałam klejem jeszcze brzegi żeby lepiej trzymały.


Potem idzie taśma ozdobna. Tu trzeba uważać na zawiasy i zamknięcie pudełka-ja pomagałam sobie nożykiem. Wzór taśmy jest że tak powiem kompatybilny;) więc nakleiłam dwa rzędy.

4.Teraz pozostały już tylko detale.Nakleiłam namoczony przedtem papier z wzorem panienki. A potem specjalną  wypukłą naklęjkę do scrapków na wierzch pudełka. Po wewnętrznej stronie zdecupażowalam jeszcze jeden wzór. Następnie nakleiłam katronowe wycinanki dziewczyn pomalowane tylko białą platyną żeby błyszczały;P

Dodaję do tego jeszcze z dwie warstwy kleju/lakieru do decu na wierzch i Voilà! ^-^


Mam nadzieję ze ten skrócony kurs decoupage -prezentacja się komuś przyda albo chociaż zaczerpnie stąd inspiracji na zrobienie komuś prezentu (niekoniecznie dziewczynie;). 
Pozdrawiam Królik

Ps.Piszcie swoje opinie i dzielcie swoimi pomysłami :D

1 komentarz:

  1. Hej, chciałabym ozdobić pudełka po butach w jakiś ciekawy sposób. Jaki papier się do tego nadaje i gdzie mogę taki dostać??

    OdpowiedzUsuń